« poprzedni następny » Księżyc w nowiu - ciekawostki i 2 godziny przyjemności

Już niedługo fani Sagi Zmierzch będą mogli rozkoszować się dwu godzinną ekranizacją kolejnej części cyklu (Tak, tak, Księżyc w nowiu będzie trwał 2 godziny!). Aby umilić Wam oczekiwanie na spotkanie z Edwardem, Bellą i Jacobem mamy dla Was parę ciekawostek związanych z drugą częścią sagi.

- Wiele razy trzeba było powtarzać sceny rozstania między Edwardem a Bellą - z powodu wirujących wokół Kristen Stewart komarów - jej pyszna krew wydaje się kusząca nie tylko dla wampirów.

- Prawie we wszystkich scenach, gdzie Bella dostaje "wizji" Edwarda, on ma na sobie te same ubranie. Ubranie, które miał na sobie w dniu, kiedy rzekł do niej po raz ostatni "Goodbye", bo był to ostatni jego widok który pozostał w pamięci Belli.

- Wyzwaniem dla zespołu było przedstawienie depresji Belli. W książce były proste strony z miesiącami w których Bella po prostu "nie istniała" dla świata (październik, listopad, grudzień, styczeń) w filmie przedstawione są one z efektami wizualnymi: Bella siedzi na krześle w pokoju i kamery obracają się wokół niej... ale na zewnątrz, pora roku ulega zmianie... widać jak zmieniają się dni.

- Jacob daje Belli łapacza snu i mówi: "On będzie odpędzać złe sny". Bella jest więc zaniepokojona, że jego rywal sprawia, że "intymne" wspomnienia snu mogą zniknąć choć ogromnie bolą.

- Producenci przejrzeli mnóstwo stron gdzie czytali komentarze fanów. Chcieli przez to zebrać więcej pomysłów na niektóre sceny.

- Taylor Lautner natychmiast po zakończeniu zdjęć do Zmierzchu, zaczął pracować nad mięśniami. Aktor wiedział, że Jacob będzie przechodził transformację i że jego ciało również musi się zmienić.

- W scenie gdzie Bella obchodzi urodziny Edward i jego rodzina opowiada o rodzie Volturii. Historia Volturii z pierwszej części, gdzie zostaje opowiedziana, kiedy Bella odwiedza po raz pierwszy Cullenów została przeniesiona do części drugiej.

- Scena gdzie Bella widzi po raz pierwszy wilka została zmieniona. Bella widzi wilka w lesie i wybiega z niego by zaraz poinformować o tym swego ojca. 

Ciekawe ile jeszcze różnic znajdziemy między książką a filmem :)

81

Komentarze

Patu$ka08.11.2009 20:29
fajowo juz nie moge sie doczekać , będzie supppper
Vampire.L30.04.2010 16:03
kocham ten film ;p

Dodaj komentarz

Komentarze pod informacjami dostępne są tylko dla zalogowanych użytkowników. Załóż konto jeśli jeszcze go nie masz.

Saga Zmierzchu Miłość, wieczność, pożądanie