« poprzedni następny » Kto jest kim w "Zmierzchu"

W najnowszym filmie o wampirach "Saga Zmierzch: Zaćmienie" Seattle zostaje opanowane przez armię nowo narodzonych wampirów pod dowództwem ogarniętej żądzą zemsty Victorii, która obarcza Bellę Swan winą za śmierć swojego kochanka i dlatego chce ją zgładzić. Aby uratować Bellę, rodzina Cullenów musi połączyć siły z wilkołakami, które przysięgły chronić ludzi przed wampirami.

Ale nie jest to jedynie film akcji. Jednocześnie rozgrywa się w nim gorący trójkąt miłosny. Wilkołaki znowu będą uganiać się po lasach z obnażonymi umięśnionymi torsami. Oto nasz przewodnik po głównych postaciach filmu dla tych, którzy nie czytali jeszcze popularnych książek Stephenie Meyer, lub co jeszcze dziwniejsze, nie oglądali żadnego z wcześniejszych filmów.

MIŁOSNY TRÓJKĄT

Kristen Stewart

Postać: Isabella "Bella" Marie Swan, obiekt westchnień Edwarda Cullena oraz swojego najlepszego przyjaciela Jacoba Blacka.

Historia: Jedyną sporną kwestią w tej skądinąd pięknej romantycznej historii jest chęć Belli, aby stać się wampirzycą, co wydłużyłoby jej związek z Edwardem do nieskończoności. Jednak Edward chce, by Bella pozostała człowiekiem, ratując w ten sposób swoją duszę. Dylemat staje się jeszcze poważniejszy, kiedy królewska rodzina wampirów Volturi odkrywa, że Bella wie o ich istnieniu. Volturi zmuszają Cullenów do przyrzeczenia, że albo w ciągu roku zamienią Bellę w wampira, albo dziewczyna zostanie zabita. Bellę ściga także wampirzyca Victoria od chwili, kiedy Cullenowie pozbawili życia jej sadystycznego kochanka Jamesa.

Ulubiona scena w filmie: – Są dwie ważne dla mnie sceny, które następują jedna po drugiej – mówi Stewart. – Najpierw Jacob całuje się z Bellą, a następnie ona opowiada o tym Edwardowi. Te sceny bardzo różnią się od wszystkiego, co do tej pory zagrałam w "Zmierzchu". Film opowiada o ostatecznym poświęceniu, więc oderwanie się od tego założenia jest jednocześnie dziwne i podniecające. Dzięki temu związek Belli i Edwarda staje się bardziej rzeczywisty, ponieważ teraz ona jest po drugiej stronie i przez pięć sekund swojego życia może zastanawiać się nad innymi opcjami.

Robert Pattinson

Postać: Edward Cullen, adoptowany syn Esme i Carlisle'a, przybrany brat Emmetta, Alice, Rosalie i Jaspera, oraz narzeczony Belli Swan. Potrafi czytać w myślach każdego oprócz Belli.

Historia: Chmurny z natury Edward nie zakochiwał się przez wiele pokoleń, lecz gdy się to w końcu stało, poczuł się odpowiedzialny za życie Belli. A także za jej duszę. Dlatego nie chce przemienić jej w wampirzycę, choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tak będzie lepiej. Gdy w "Księżycu w nowiu" dziewczyna otarła się o śmierć, Edward zerwał z nią i Cullenowie wyprowadzili się, aby chronić ją przed kolejnymi potencjalnymi niebezpieczeństwami. Jednak Edward szybko przekonuje się, że nie może bez niej żyć i wraca w samą porę, by odkryć, że Belli grozi nowe niebezpieczeństwo, a na domiar złego zbliżyła się do swojego przyjaciela Jacoba. Nie trzeba dodawać, że Edward i Jacob nie darzą się szczególną sympatią.

Gdzie będzie Edward za 100 lat? – Mój Boże, nie mam pojęcia – odpowiada Pattinson. – Wydaje się, że w swoim życiu musiał uporać się z wieloma problemami, a seria opowiada o jego losach w ciągu zaledwie dwóch, może trzech lat. Nie można bez przerwy żyć w takim szaleństwie. Pewnie został zabity lub coś w tym stylu.

Taylor Lautner

Postać: Jacob Black jest najlepszym przyjacielem Belli. Pochodzi z plemienia Quileute i jest wilkołakiem.

Historia: Choć Bella wciąż jest zakochana w Edwardzie, Jacob poświęca jej coraz więcej uwagi. Odkrywa również, że jest potomkiem starożytnego rodu wilkołaków. Wilkołaki są śmiertelnymi wrogami Cullenów, choć zawarli z nimi umowę, że nie skrzywdzą żadnego z wampirów tak długo, jak ci nie zrobią krzywdy żadnemu człowiekowi. Podejrzewając, że Bella chce przemienić się w wampirzycę, Jacob przypomina Edwardowi o umowie nadmieniając, że jeśli dziewczyna zostanie ukąszona przez któregokolwiek z wampirów, mogą z tego wyniknąć duże problemy.

Ulubiona scena w filmie: – Bardzo lubię scenę w namiocie – mówi Lautner. – Świetnie się bawiłem podczas jej kręcenia. Lubię też scenę przed domem Belli, kiedy po raz pierwszy ją pocałowałem... a ona mnie uderzyła. Między Edwardem i Jacobem dochodzi wtedy do dzikiej bójki, którą kończy ojciec Belli. To naprawdę zabawna scena.

DOBRO PRZECIWKO ZŁU

Peter Facinelli

Postać: Carlisle Cullen, głowa rodziny Cullenów.

Historia: W "Zmierzchu" poznajemy doktora Carlisle'a z Forks, który w ciągu ostatnich stu lat "stworzył" klan szczęśliwych wampirów-wegetarian (żywią się jedynie krwią zwierząt). Zadowolony, że Edward w końcu się zakochał, Carlisle usilnie chroni Bellę przed niebezpieczeństwami i uważa, że trzeba spełnić jej życzenie i zamienić ją w wampirzycę.

Ulubiona scena w filmie: – Podobają mi się wszystkie sceny akcji. Lubię trenować do tych scen – przyznaje Facinelli. – Żeby wszystko dobrze wypadło, musieliśmy ćwiczyć choreografię walki przez pół roku. Założę się, że wilkołaki pękają z zazdrości. Obnoszą się z umięśnionymi torsami, ale ich mięśnie do niczego im nie służą! Nie uczestniczą w żadnych scenach akcji.

Gdzie będzie Carlisle za 100 lat? – Będzie prowadził gdzieś praktykę lekarską – mówi Facinelli. – Może znowu w Forks?

Bryce Dallas Howard

Postać: Victoria, rudowłosa krwiopijczyni, która chce zemścić się na Edwardzie zabijając Bellę po tym, jak Cullenowie uśmiercili jej kochanka.

Ulubiona scena w filmie: – Scena bitwy w zakończeniu – mówi Howard. – Bardzo długo przygotowywaliśmy się do niej. Ale świetnie się bawiłam podczas jej kręcenia.

Gdzie będzie Victoria za 100 lat? – To zależy, co przydarzy się Edwardowi i Belli – odpowiada Howard. – Sądzę, że jest tak zdruzgotana śmiercią Jamesa, że nie spocznie, póki nie wykończy Cullenów.

Dakota Fanning

Postać: Jane, członkini straży królewskiego rodu Volturi, posiadająca zdolność tworzenia iluzji intensywnego bólu.

Ulubiona scena w filmie: – Podobała mi się scena, w której Volturi płyną pomiędzy drzewami – opowiada Fanning. – Świetnie się w niej bawiłam. To była jedyna kaskaderska scena, którą byłam w stanie wykonać samodzielnie.

Gdzie będzie Jane za 100 lat? – Przypuszczalnie wciąż we Włoszech, wykorzystując swoje moce przeciwko kolejnej dziewczynie. Jednym słowem, nic się u niej nie zmieni – mówi Fanning.

Ashley Greene

Postać: Alice Cullen, adoptowana córka Carlisle'a i Esme, przybrana siostra Edwarda, Rosalie i Emmeta, oraz partnerka Jaspera. Posiada umiejętność odczytywania przyszłości.

Historia: Dzięki swoim umiejętnościom Alice potrafi przewidzieć potencjalne niebezpieczeństwa. Przydaje się, kiedy James poluje na Bellę. Jednak jej wizje bywają mylące: raz wydawało jej się, że Bella nie żyje, ponieważ nie potrafiła dostrzec, że uratowało ją plemię Quileute, którego również nie obejmują jej specjalne moce. Czy będzie w stanie uchronić Bellę przed Victorią?

Ulubiona scena w filmie: – Bardzo mi się podobały obie sekwencje walki – mówi Greene. – Podobały mi się także treningi do tych sekwencji, ponieważ wtedy naprawdę współdziałaliśmy z sobą. W tych scenach Cullenowie bawią się na całego. Jest też parę pięknych chwil pomiędzy Alice i Jasperem. No i oczywiście uwielbiam sekwencję końcową, gdzie naprawdę pokazujemy, na co nas stać.

Elizabeth Reaser

Postać: Esme Cullen, pani domu w rodzinie Cullenów.

Ulubiona scena w filmie: – Z pewnością jest to scena walki, ponieważ wszyscy byliśmy nią przerażeni – mówi Reaser. – Każdy się bał, że kogoś zrani, albo sam zostanie zraniony. Moim zadaniem było doprowadzenie się do szaleństwa przed kamerą i sprawienie, aby wyglądało ono autentycznie. W sensie aktorskim był to dla mnie ogromny krok do przodu.

Gdzie będzie Esme za 100 lat? – Chciałabym, aby Esme i Carlisle adoptowali więcej dzieci! – mówi Reaser.

886

Komentarze

Vampire.L02.07.2010 16:32
niezle.
VampirE.K02.07.2010 18:23
spoko :P
Alice6102.07.2010 22:16
Fajny opis;)
I.love.Twilight03.07.2010 1:30
Podobaja mi sie ich opinie ;)
becia1122803.07.2010 18:11
aha fajnie!
alice.2729.12.2010 12:59
Tak mi też się podobają te opinie z wyjątkiem Pattisona, niby dlaczego za 100 lat ma być zabity ? ;/
TeamBella03.01.2011 19:06
fajne
CatharinaCullen21.03.2013 19:57
Kocham Petera i chciałabym,żeby Stephenie Meyer napisała osobną książkę z punktu widzenia Carlisle'a.Na pewno byłaby super!
Cullenka22.03.2013 8:04
Super!Popieram cię,CatharinaCullen,i też chciałabym,aby powstała taka książka...

Dodaj komentarz

Komentarze pod informacjami dostępne są tylko dla zalogowanych użytkowników. Załóż konto jeśli jeszcze go nie masz.

Saga Zmierzchu Miłość, wieczność, pożądanie