« poprzedni następny » Nie tylko "Zmierzch", czyli wszystko o wampirach

Na ekranach kin od kilku dni gości najnowsza odsłona sagi o nastoletnich wampirach. Fani mrocznych wątków i ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej o najsłynniejszych filmowych (i nie tylko) krwiopijcach, mogą sięgnąć do książki "Wampir. Leksykon" autorstwa, ekspertów od popkultury, Kamila Śmiałkowskiego i spółki.

"Zatem na pytanie »jak rozpoznać wampira?« odpowiedzieć trzeba, że wampir jest celebrytą. Niesłychanie atrakcyjnym wizualnie, pociągającym seksualnie, otoczonym pięknymi przedmiotami. Wampir jest po prostu glamour".

 "Wampir. Leksykon" - druga, po "Bond. Leksykon", książka autorstwa naszego współpracownika Kamila M. Śmiałkowskiego opublikowana przez Wydawnictwo Pascal - traktuje o fenomenie wampira w kulturze: kinie, literaturze, komiksach, muzyce i grach komputerowych. Bogato ilustrowany leksykon zawiera 303 rzeczowo ujętych haseł traktujących o najważniejszych wampirzych fabułach, twórcach, postaciach i atrybutach. Autor opisał wampirze książki wydane po polsku, komiksy i gry, które są najważniejsze bądź najbardziej charakterystyczne, seriale, gdzie wampiry pojawiają się w rolach głównych, a nie gościnnie w pojedynczych odcinkach.

Dodatkową atrakcją jest zbiór 19 esejów poświęconych najważniejszym motywom i tytułom z krwiopijcami napisanych przez znawców kina, literatury czy komiksu, dziennikarzy Onet Film (Bartosza Sztybora) "Kina", "Filmu", "Nowej Fantastyki", "Teraz Rocka", "Esensji", TVP Kultura oraz pracowników naukowych uniwersytetów: Śląskiego, Gdańskiego i Jagiellońskiego.

Gościnnie pojawia się również autor popularnych powieści grozy, Łukasz Orbitowski.

893

Komentarze

I.love.Twilight03.07.2010 1:44
Hehe ;P
VampirE.K03.07.2010 9:32
ahaa XD
Vampire.L03.07.2010 12:10
XD .

Dodaj komentarz

Komentarze pod informacjami dostępne są tylko dla zalogowanych użytkowników. Załóż konto jeśli jeszcze go nie masz.

Saga Zmierzchu Miłość, wieczność, pożądanie