« poprzedni następny » Polski Box Office: Tłumy na trzecim "Zmierzchu"

Za nami pierwszy lipcowy weekend. Polska nie okazała się wyjątkiem i tak jak na Zachodzie w naszych kinach zapanowało pełne "Zaćmienie". Trzecia część "Sagi "Zmierzch"" wystartowała nietypowo, bo w środę, dzięki czemu na koniec niedzieli miała na koncie 337 tysięcy sprzedanych biletów. Dla porównania drugi największy przebój Woody'ego Allena, wynik ten osiągnął po 87 dniach w kinie.

Lider ubiegłego weekendu - "Toy Story 3" - musiał się zadowolić drugim miejscem. Animacja straciła połowę widowni, jaką miała przed tygodniem, ale i tak jest już o krok od wywalczenia 400-tysięcznej widowni. Niestety wszystko wskazuje na to, że najnowszy obraz Pixara przegra rywalizację z "Disco robaczkami" (ponad 572 tysiące widzów). Pogromcą będzie zapewne "Shrek Forever", który wchodzi do kin w piątek.

Spośród czterech premier w pierwszej dziesiątce znalazły się dwie. Francuska komedia "Kobieta na Marsie, Mężczyzna na Wenus" zajęła trzecie miejsce, gromadząc ponad 12 tysięcy widzów. Z kolei na piątej pozycji znalazł się "Czwarty stopień".

Pozostałe filmy przegrały walkę mistrzostwami świata w piłce nożnej i zgromadziły dość skromną widownię.

Pełne zestawienie polskiego box office'u znajdziecie poniżej.

Zaćmienie

927

Komentarze

Vampire.L07.07.2010 16:54
gittez.
wampirzyca07.07.2010 18:28
no nie źle :P
VampirE.K09.07.2010 10:26
łooh :)
JacobTeam13.07.2010 0:03
no to rekord :D bardzo mi się to podoba! :d:d

Dodaj komentarz

Komentarze pod informacjami dostępne są tylko dla zalogowanych użytkowników. Załóż konto jeśli jeszcze go nie masz.

Saga Zmierzchu Miłość, wieczność, pożądanie