Księżyc w Nowiu

W swoje 18 urodziny, Bella rozcina sobie palec podczas rozpakowywania prezentów w domu Cullenów, a Jasper próbuje ją zaatakować. Edward i jego rodzina opuszczają Forks. Wampir uważa bowiem, że naraża ją na zbyt wielkie niebezpieczeństwo. Edward mówi dziewczynie, że już jej nie kocha i nie potrzebuje. Isabella zapada w głęboką depresję na ponad siedem miesięcy, po jego odejściu. Zaprzyjaźnia się z Jacobem Blackiem, zaczyna spędzać więcej czasu w rezerwacie La Push. W wyobraźni słyszy głos Edwarda, kiedy jest w niebezpieczeństwie, zaczyna więc świadomie sie narażać. Po tym jak Indianin bliżej poznaje Bellę, zakochuje się w niej, jednak ona wciąż darzy Edwarda uczuciem. Jacob nagle zaczyna chorować i zmienia się, nie chce widzieć się z przyjaciółką. Wkrótce okazuje się, że legendy, które jej opowiadał są prawdziwe. Stał się wilkołakiem - największym wrogiem wampirów. Chroni Bellę przed Victorią, która nade wszystko pragnie zemsty po śmierci Jamesa.

okładka księżyc w nowiu

Wielkie zamieszanie rozpoczyna się, kiedy Alice - siostra Edwarda - widzi w swojej wizji Bellę, skaczącą z klifu, Edward przekonany jest, że jego ukochana nie żyje. Wtedy to nie widząc sensu w swojej dalszej egzystencji, decyduje się wyjechać do Volterry we Włoszech i sprowokować Volturi, by go zabili. W samą porę Alice i Bella powstrzymują go przed wyjściem na słońce i ujawnieniem swojej prawdziwej tożsamości. Żeby nie zabić wampirów i Isabelli, Volturi stawiają warunek, że w najbliższym czasie Edward musi zamienić swoją ukochaną w jedną z nich, co chłopak chce jak najbardziej odwlec w czasie. Po powrocie do Forks, Jacob Black nie chce dalej utrzymywać kontaktów z Bellą, a Edward obiecuje, że już nigdy nie zostawi ukochanej, chyba, że sama będzie tego chciała.

Ekranizacja Księżyca w Nowiu

Ekranizacja drugiej części bestsellerowej sagi "Zmierzch" Stephenie Meyer jest najbardziej oczekiwanym filmem sezonu. Miliony fanów na całym świecie nie mogą doczekać się ekranizacji drugiej części serii, która tym razem została zrealizowana przez Chrisa Weitza, reżysera widowiskowego Złotego Kompasu. Film trafi do kin 20 listopada br.

Saga Zmierzchu Miłość, wieczność, pożądanie