Alice Cullen

więcej zdjęć »

Adoptowana córka Carlisl’a i Esme, przybrana siostra Edwarda, Rosalie i Emmetta, żona Jaspera oraz przyjaciółka Belli.

Alice to bardzo niska, drobna, pełna gracji dziewczyna z krótkimi, czarnymi, nastroszonymi włosami. Jej zdolnością jest widzenie przyszłości, ma ono jednak pewne ograniczenia, bowiem Alice nie widzi przyszłości wilkołaków i mieszańców, takich jak Renesmee. Jej widzenia bywają również nietrafne, ponieważ to, co Alice widzi, zależy od decyzji podejmowanych przez ludzi, a one się zmieniają. W książce Przed świtem dochodzi do wniosku, że widzi przyszłość wampirów bo jest jednym z nich, widzi przyszłość ludzi bo kiedyś była człowiekiem, ale nie może zobaczyć przyszłości wilkołaków i mieszańców, bo żadnym z nich nie jest.

Alice nie pamięta nic ze swego ludzkiego życia. dowiadujemy się jednak, że urodziła się około 1901 roku w Biloxi, w stanie Mississippi, i była przetrzymywana w szpitalu psychiatrycznym, ponieważ miała wizje przyszłości. Alice została zmieniona w 1920 r. przez starego wampira, który pracował w szpitalu psychiatrycznym. Miało to chronić ją przed Jamesem, wampirem - tropicielem, który na nią polował. Po dłuższych poszukiwaniach Alice odnalazła swój grób i odkryła, że data na jej nagrobku pokrywa się z datą jej zapisania do szpitala psychiatrycznego. Odkryła również, że miała młodszą siostrę, Cynthię, i że córka Cynthii, która jest siostrzenicą Alice, żyje jeszcze w Biloxi.

Dzięki swoim zdolnościom zobaczyła rodzinę Cullenów, a także przewidziała spotkanie z Jasperem. Gdy go odnalazła opowiedziała mu o wizji dotyczącej Cullenów i razem postanowili do nich dołączyć. Według Edwarda gdyby nie jej wizje, Alice skończyłaby jako dzika bestia.

Saga Zmierzchu Miłość, wieczność, pożądanie