Carlisle Cullen

więcej zdjęć »

Założyciel rodziny Cullenów. Carlisle jest wampirem, mężem Esme Cullen oraz przyszywanym ojcem Edwarda, Alice, Emmetta Cullenów i Rosalie i Jaspera Hale. Przemieniony w wieku 23 lat.

Urodził się około 1640r. w Londynie. Około 1663r. został przemieniony w wampira i od początku wiedział kim się stał. Nie miał zamiaru się z tym pogodzić, próbował więc odebrać sobie życie, aby nie musieć mordować ludzi. Ponieważ to się nie udało, wyniósł się w odludne rejony. Kiedy z głodu zaatakował jelenia, odkrył, że może żyć bez konieczności zabijania ludzi. Potem popłynął do Francji, zwiedził Europę i zaczął studiować. Nocami uczył się muzykologii, przyrodoznawstwa i medycyny. Studiował we Włoszech, gdzie spotkał po raz pierwszy Volturi. Towarzyszył im przez kilkadziesiąt lat, podziwiał ich obycie i wyrafinowanie, jednak nie podzielał ich upodobania do ludzkiej krwi. Wreszcie, będąc już lekarzem, wypłynął do Ameryki.

Gdy wybuchła epidemia hiszpanki pracował na nocną zmianę w szpitalu w Chicago. Tam spotkał umierającą Elizabeth Masen i jej syna, Edwarda. Matka chłopca przed śmiercią błagała doktora by go ratował. Zdjęty litością i samotny Carlisle przemienił Edwarda w wampira. Niedługo potem spotkał umierającą Esme, która skoczyła z klifu, będac w depresji po stracie dziecka. Po przemianie w wampira stała się żoną doktora Cullena. Następnie przemienił Rosalie Hale, znalezioną na ulicy, w stanie agonalnym. Po znalezieniu przez Rosalie konającego już Emmetta, dzięki jej namowom, przemienia i jego. Jako ostatni dołączyli do Cullenów, Alice i Jasper.

Carlisle pracuje w szpitalu w Forks. Ma blond włosy, białą skórę i jest niezwykle przystojny.

Saga Zmierzchu Miłość, wieczność, pożądanie