Emmett Cullen

więcej zdjęć »

Jest adoptowanym synem Carlisle'a i Esme, przybranym bratem Edwarda, Alice i Jaspera, mężem Rosalie Hale. W Przed świtem zostaje szwagrem Belli Swan oraz wujkiem Renesmee Cullen.

Emmett urodził się w 1915 roku, mieszkał w Gatlinburg, Tennessee. W 1935 roku został zaatakowany przez niedźwiedzia i znaleziony w lesie przez Rosalie, która polowała akurat na tym obszarze. Emmett przypominał jej wyglądem dziecko jej przyjaciółki, które miało takie same dołeczki i niewinny wygląd, postanowiła więc go uratować. Za jej namową Carlisle Cullen przemienił ciężko rannego Emmeta w wampira. Nieco później Emmett zakochał się w swojej wybawczyni i pojął ją za żonę.

Emmett jest przedstawiony jako wysoki, krzepki, niezwykle umięśniony chłopak. U większości ludzi budzi większą grozę niż jego przybrani bracia. Ma ciemne loczki a gdy się uśmiecha, powstają mu dołeczki.

Emmett jest bardzo wesołym i śmiałym chłopakiem. Nie boi się innych wampirów i nie stara się nawet podchodzić do nich ostrożnie, w przeciwieństwie do reszty rodzin, zapewne ze względu na jego budowę. Lubi żartować, zwłaszcza z Belli Swan. W Zmierzchu Emmett jest początkowo ostrożny w stosunku do Belli Swan, ale ostatecznie się do niej przekonuje. Jest zaskoczony, gdy Bella wymyśla sposób ucieczki, nie narażając Charlie'ego. Często dokucza jej ze względu na jej nieporadność i stałe zarumienianie się. Głosuje za jej przemienieniem w wampira w tomie Księżyc w nowiu. W Przed świtem Emmett żartem sprawia insynuacje o życiu seksualnym Belli i Edwarda, a wtedy zostaje uciszony, gdy to ona zwycięża w siłowaniu się na rękę.

Saga Zmierzchu Miłość, wieczność, pożądanie