Rosalie Hale

więcej zdjęć »

Występuje we wszystkich książkach cyklu. Rosalie jest wampirem, przybraną siostrą Edwarda Cullena, Alice Cullen oraz Jaspera Hale. Jest żoną Emmetta Cullena, z którym brała ślub kilka razy. Urodziła się w 1915 r. w Rochester (Nowy Jork), jako córka bankiera.

Rosalie jest niezwykle urodziwą dziewczyną, o nienagannej sylwetce. Ma długie, falujące blond włosy i białą skórę, jako człowiek posiadała błękitne oczy.

Rosalie, będąc jeszcze człowiekiem, marząc o posiadaniu męża i dzieci zaręczyła się z Royce Kingiem II. Pewnego dnia, po wizycie u swej przyjaciółki Very, Rosalie została pobita oraz zgwałcona przez swego pijanego narzeczonego i jego kolegów i pozostawiona na pewną śmierć na ulicy. Tam znalazł ją Carlisle Cullen, a nie mogąc pomóc jej w inny sposób zmienił ją w wampira. Początkowo Carlisle chciał by Rosalie i Edward byli parą, oni jednak byli dla siebie jak rodzeństwo. Rosalie zakochała się w uratowanym przez nią Emmecie, ponieważ przypominał jej synka Very, Henry'ego.

Carlisle przemienił ją w 1933 roku. Zostawszy wampirem Rosalie zemściła się na Royce'u i jego kolegach, zabijając ich. Mordując Royce'a ubrała suknię ślubną. Uważa, że jest lepsza niż Edward i prawie tak dobra jak Carlise bo nigdy nie spróbowała ludzkiej krwi, choć zabiła siedem osób.
Rosalie do wampirzego życia wniosła wytrwałość. To jej najtrudniej było pogodzić się z swoją przemianą. Znienawidziła Bellę, która stała przed wyborem, jakiego jej nie dano i zamierzała zrezygnować z czegoś za co Rosalie dałaby wszystko.

Rosalie na początku „Zmierzchu” jest niemiła wobec Belli, zazdroszcząc jej wyboru, jakiego sama nie miała. W Księżycu w nowiu błędnie informuje Edwarda, że Bella popełniła samobójstwo, chociaż ta skoczyła z klifu tylko dla zabawy. W „Zaćmieniu” Rosalie wyjawia swoją historię Belli z nadzieją, że po wysłuchaniu jej dziewczyna zrezygnuje z przemiany w wampira. W „Przed świtem” Rose staje po stronie Belli, optując za nieusuwaniem ciąży, pełni też rolę opiekunki Renesmee podczas gdy Bella przeżywa swoją przemianę w wampira. Kiedy Volturi chcą zabić Renesmee, Rosalie pomaga zbierać świadków, którzy poświadczą, że dziecko nie powstało w wyniku naruszenia wampirzych praw.

Saga Zmierzchu Miłość, wieczność, pożądanie