Zaćmienie

Charlie nienawidzi Edwarda, za to, że jego córka dużo przez niego wycierpiała. Bella wciąż jest poszukiwana przez Victorię żądną jej krwi. Wampirzyca stworzyła armię "nowo narodzonych" wampirów. Rodzina Cullenów i sfora Blacka łączy się w bitwie przeciw Victorii i jej armii. Jasper szkoli wszystkich, aby jak najlepiej umieli się bronić i unieszkodliwiać nowo narodzonych. Bella martwiąc się o ukochanego Edwarda, prosi go by został z nią na czas bitwy.

okładka zaćmienie

Oczekując na bitwę Jacob oznajmia Belli iż będzie walczył choćby miał umrzeć, jeśli go nie pocałuje. Martwiąc się również o jego życie, Bella całuje go. Wtedy zdaje sobie sprawę, że również kocha Jacoba Blacka, jednak nie tak mocno jak Edwarda. Walka się zaczyna i Victoria z jej armią zostaje zniszczona. Jacob zostaje ranny, lecz wychodzi z tego. Pod koniec Bella wybiera miłość Edwarda, a nie Jacoba. Zapada decyzja o ich ślubie. Jacob nie mogąc znieść bólu po stracie ukochanej ucieka z Forks.

Ekranizacja Zaćmienia

Zdjęcia odbyły się w Kanadzie w Vancouver i trwały 3 miesiące. Reżyserem trzeciej części sagi został David Slade, znany z wyreżyserowania filmów "30 dni mroku" oraz "Pułapka". Światowa premiera filmu zaplanowana jest na 30 czerwca 2010.

Saga Zmierzchu Miłość, wieczność, pożądanie